منوی سایت

تعویق برگزاری مسابقات جهانی موتورکراس


سرپرست فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری از تعویق برگزاری مسابقات جهانی موتورکراس در جزیره کیش خبر داد و گفت: این رقابتها که قرار بود سال 2016 در ایران برگزار شود به سال 2017 موکول شد.
مهدی مبینی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: از زمانی که به عنوان سرپرست فدراسیون منصوب شدم همه مسائل را پرسیدم و در این مورد به صورت ویژه وارد شدم. بحث میزبانی ایران برای مسابقات جهانی موتورکراس در کیش به زمان ریاست قبلی فدراسیون (حمیدرضا مهرعلی) برمی گردد که آن زمان رایزنی‌ها صورت گرفت و حتی نایب رئیس فدراسیون آسیایی و نماینده جهانی هم بازدیدی را از جزیره کیش داشتند و صحبتهایی را انجام دادند.
وی افزود: در آن زمان توافق شد که پیست موتورسواری جزیره کیش با همکاری فدراسیون اتومبیلرانی ایران و فدراسیون جهانی تکمیل شود و هزینه این کار به صورت مساوی 50 درصد از سوی طرفین تامین شود.
سرپرست فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری با اشاره به اینکه قرار بود آن زمان مبلغی حدود 650 هزار یورو از سوی ایران به فدراسیون جهانی پرداخت شود تا این رقابتها در جزیره کیش انجام شود گفت: قرار بود این کارها بعد از تکمیل پیست صورت پذیرد اما به خاطر شرایط انتخابات ریاست فدراسیون و تامین نشدن منابع مالی این برنامه یکسال به تعویق افتاد. این رقابتها قرار بود اسفند 94 (ابتدای سال 2016) برگزار شود اما با این شرایط یکسال به تعویق افتاد و قرار است در سال 2017 در ایران برگزار شود.
وی در پاسخ به این سوال که آیا نامه نگاری های مربوط به تعویق زمان برگزاری رقابتها و مسائل مالی به فدراسیون جهانی اعلام شده است، گفت: این کارها در زمان سرپرستی آقای صیدانلو در فدراسیون انجام شده بود و در آن زمان هم جلسات زیادی بین سرپرست فدراسیون و مدیرعامل منطقه آزاد کیش در این رابطه برگزار شد.
مبینی ادامه داد: مسابقات جهانی موتورکراس در 22 راند برگزار می شود که قرار بود یک راند از این رقابتها در ایران برگزار شود که به سال بعد موکول شد.
وی در پاسخ به این سوال که آیا این رقابتها به خاطر آن 650 هزار یورو و شرایط مالی فدراسیون به تعویق افتاد یا دلایل دیگری هم داشت؟ گفت: درست است که فدراسیون باید آن پول را برای گرفتن میزبانی به فدراسیون جهانی می‌پرداخت اما قطعا میزبانی رقابتها کمک مالی خوبی به فدراسیون می کرد چرا که فدراسیون جهانی حامیان مالی خاصی دارد که از طریق آنها می شد این پول پرداختی را جبران کرد و پولی هم برای فدراسیون جذب کرد.
سرپرست فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری با تاکید براینکه مشکل خاصی برای برگزاری مسابقات موتورکراس جهانی در سال آینده وجود ندارد گفت: هماهنگی های این مسابقات انجام شده و این رقابتها در سال 2017 به نام ایران رزرو شده است.
به گزارش ایسنا، لوئیچی زومپتی نماینده فدراسیون جهانی FIM دو سال قبل از پیست های کراس آزادی، پرند و جزیره کیش برای میزبانی فینال مسابقات جهانی موتور کراس بازدید کرد که در نهایت قرارشد یک دوره این رقابتها در ایران برگزار شود.
ریاست منطقه آزاد کیش آن زمان ضمن حمایت از برگزاری این مسابقات در منطقه آزاد کیش عنوان کرد: حضور بیش از 60 تیم از کشورهای جهانی شامل 1500 نفر ورزشکار و همراه در این مسابقات جذاب، فرصت مناسبی برای توسعه گردشگری در ایران فراهم خواهد کرد.